^Zpět
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

NOVINKY - NEWS

Bohužel naše Hessi nezabřezla.

Celou dobu po nakrytí naší Hessinky jsme doufali, že se všechno povedlo. Hessi byla víc mazlivá a víc žravá a přišlo mi, že se malinko začala trochu v hrudníku zvětšovat.

Tak jsme si mysleli, že se to povedlo. Jenže osud nám nyní nebyl nakloněn........Co se STALO?

Pro jistotu jsem Hessi objednala k veterináři, aby jsme si byli jistí, zda Hessi čeká miminka.

Jenže Hessi před návštěvou doktora začala z ničeho nic špatně chodit a na procházce při venčení se začala za mnou doslova táhnout dlouho za mnou. Bylo vidět, že není ve své kůži a něco ji asi bolí.  Jenže kdyby mohli tak promluvit a říct co je bolí....

Pomalá chůze , toto nebylo pro dost aktivní fenu normální. Do rána se její chůze zhoršila - Moje podezření bylo na infekci od klíštětě nebo že ji bolí záda. Jeli jsme k vetovi. Na sonu nebylo vůbec nic vidět a tak jsme podstoupili RTG vyšetření. Bohužel se ukázal náš problém. Na Rtg snímku byl vidět problém s páteří, který ji tlačí na míchu a nervy, které způsobili její částečné ochrnutí zadních nohou. Operace a medikace prý nepomůžou.

Hessi měla pro její částečné ochrnutí problém se asi i vyprázdnit a její břicho bylo plné výkalů, přes které by ani miminka na rtg vidět nebyla. Dostala večer a ráno klystýr s pastou, který ji pomohl a výkaly šly ven. První problém byl vyřešen.

Zjistit dalším RTG vyšetřením zda je opravdu březí po tom, když se začala vyprazdňovat? Ne. Znovu ji pro její stav vozit k vetovi jsem nechtěla, abych jí ještě její stav nezhoršila jízdou v autě a vůbec nějakou manipulací.Takže na další RTG jsem ji nevezla. Bála jsem se.

Musíme mít klid minimálně 6 týdnů a pak se uvidí. Pokud by byla Hessi březí, nevím, zda by zvládla i sama porod. Musela by podstoupit radši císařský řez. Jenže se jí před plánovaným porodem mléko nezačalo tvořit a tak asi ani  tedy nebyla březí.

Možná je to dobře, že nebyla březí. Nyní je týden po plánovaném porodu a nic se nestalo. Takže je to jistá věc- Hessi nezabřezla.

Je strašné koukat na její špatnou koordinaci zadních nohou, ale věřím, že čas všechno zahojí. Je důležité, že je schopna si sama zatím dojít napít a vyprázdnit se. ˇChuť k jídlu má a to je pro mne důležité.

Takže nám držte pěstí, aby jsme měli štěstí a její blokáda páteře povolila a bylo vše jako před tím.

 

 

Odkazy

Připojen

We have 47 guests and no members online